Субутекс (Бупренорфін)

Субутекс (Бупренорфін)

Нам дуже часто питають : «Що таке субутекс?»

субутекс

У даній статті ми дамо Вам відповіді на усі можливі запитання, щодо субутекса?

Субутекс та його призначення

Субутекс – це таблетки для перорального застосування, котрі мають у своєму складі активний компонент під назвою « бупренорфин », котрий по своєму впливу на організм відноситься до наркотичних препаратів опіумної групи.
Справжнє призначення субутекса – це застосування його під час проходження терапії заміщення, субитексом заміняють інші препарати опіумної групи, більш токсичні та шкідливі для організму людини, що вживає його.

Субутекс – це синтетичний препарат, що був винайдений французькими медиками та фармацевтами с цілю тимчасової заміни препаратів опіумної групи, він був створений для зменшення фізичних страждань та проявів абстиненції, які завжди супроводжують відмову або призупинення вживання наркотиків опіумної групи.

Залежність від опіумної групи

Опіати – це наркотичні речовини з притаманним їм болезаспокійливим ефектом.
Застосування та прийом опіатів викликає у людини стан ейфорії, що виникає внаслідок їх впливу на опіатні рецептори у мозку людини, результатом якого стає вивільнення дофаміну, що сприяєм ейфорії.

Систематичне вживання наркотиків опіумної групи викликає дуже швидке звикання, як фізичне, так і психологічне, внаслідок якого виникає фізична та психологічна залежність.

Залежність від наркотиків опіумної групи – це одна з найбільш серйозних залежностей людини.
На відміну від субутексу, існують також опіати органічного походження, виготовлені із опіумного маку – морфін.
Але опіати синтетичного походження, також широко поширені – кодеїн, дезоморфин та інші.
Як органічні, так і синтетичні опіати викликають дуже стійку та тяжко подолану залежність.

Як виникає залежність від опіатів

Організм здорової людини здатний вивільняти речовину дофамін, що відповідає за відчуття ейфорії, завдяки природним процесам: любов, смачна їжа, приємні емоції, радість від спілкування, інтересні зайняття, спорт та інше.

Систематичне вживання опіатів, завдяки якому вивільняється дофамін, з часом блокує його вивільнення природнім шляхом.

Організм же людини та його свідома частина створенні таким шляхом, що за відсутності відчуття ейфорії людина починає відчувати дискомфорт, як моральний так і фізичний.

Для досягнення своєї цілі – ейфорії, наркозалежний вимушений приймати наркотик знову та знову, під час чого потрібна кількість наркотику необхідна для досягнення позитивного ефекту зростає.

Відсутність відчуття ейфорії та відновлення її хімічним шляхом (вживанням наркотиків) створює замкнуте коло, що називається хімічною залежністю.

Субутекс та його застосування під час терапії заміщення

Субутекс застосовується під час процедури заміщення, як препарат, що замінює наркотики опіумної групи, схожим чином впливаючи на мозок людини.

Заміна опіумних наркотиків на субутекс дозволяє зменшити фізичні страждання, що виникають у разі припинення вживання наркотиків, це зветься абстиненція.

Наступний крок це зниження кількості субутексу, таким чином його зменшують, до повної відмов від нього.

Субутекс складається з бупренорфина та налоксона – антагоніста опіатів, котрі блокують опіумні рецептори у мозку наркозалежного, які стимулюють вивільнення дофаміна, що супроводжується ейфорією.